Dlaczego warto wziąć udział

Badania kliniczne są podstawą opracowywania leków.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zawartością swojej apteczki? Leki w środku mogą mieć różne cele, ale mają jedną wspólną cechę, zanim dotrą do ciebie, przeszły lata badań naukowych, aby upewnić się, że są bezpieczne. Te badania naukowe nazywane są badaniami klinicznymi. Badania kliniczne dostarczają krytycznych informacji na temat bezpieczeństwa i skuteczności eksperymentalnego leku oraz generują szczegółowe dane, które mogą doprowadzić do stworzenia innych innowacyjnych metod leczenia. Każdy potencjalny lek przechodzi wiele faz badań, z których każda ma inny cel.

Badania kliniczne mają znaczenie nie tylko dla dzisiejszych pacjentów, ale także potencjalnie dla tych, którzy zostaną zdiagnozowani jutro, w przyszłym miesiącu, a nawet za dziesięć lat.

Całe doświadczenie było przyjemnością, a personel jest bardzo profesjonalny.

Opinia Pacjenta

Wszyscy pracownicy byli przyjaźni i wykazali się dużym profesjonalizmem. 10 na 10 dla każdego z nich.

Opinia Pacjenta

Fazy ​​badań klinicznych

Badania kliniczne prowadzone są zwykle w trzech fazach (I, II i III). Tylko niewielka liczba ochotników, zwykle tak zwanych „zdrowych ochotników”, bierze udział w badaniach fazy I, podczas gdy późniejsze fazy obejmują większą liczbę uczestników. 

W Accellacare, skupiamy się na tak zwanych badaniach klinicznych „późnej fazy”. Badania te analizują wpływ badanych metod leczenia na schorzenia, do leczenia których zostały przewidziane, i wszystkie zostały poddane testom na wcześniejszym etapie.

Przepisy prawne

Badania kliniczne mają ramy prawne i etyczne chroniące uczestników. Każdy prowadzący badanie kliniczne ma ścisłe obowiązki regulacyjne i etyczne. Aby zapewnić przestrzeganie tych obowiązków i dobre traktowanie uczestników, zespół osób niezależnych od prowadzenia badań proszony jest o przegląd i nadzór nad każdym badaniem klinicznym.

Badanie kliniczne może być oferowane naszym pacjentom dopiero po zatwierdzeniu przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a także niezależną komisję bioetyczną, która stara się zapewnić, aby wszystkie badania były zgodne z prawami oraz by dobrostan pacjentów nie został zagrożony. 

Wiele badań, w szczególności badania III fazy, jest przeprowadzonych na całym świecie z udziałem dużej liczby pacjentów. Będą musiały zostać one zatwierdzone przez agencje regulacyjne w ich krajach (np. FDA w Stanach Zjednoczonych), a wyniki zebrane od wszystkich uczestników badania na całym świecie są ściśle monitorowane podczas procesu badania.

Wszystkie nasze badania kliniczne są w pełni zatwierdzone przez krajowe i lokalne komisje etyczne. Oprócz tego, są również rygorystycznie monitorowane zarówno przez audyty wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a także przez regularne inspekcje.

  • Jak działa badanie kliniczne?
  • Kto może wziąć udział w badaniu klinicznym?
  • Jakie są możliwe korzyści z wzięcia udziału?
  • Jak mogę dowiedzieć się o aktualnych badaniach?

Większość uczestników badań klinicznych wzięłaby udział ponownie.

Szacuje się, że 2.3 miliona osób uczestniczyło w badaniach klinicznych w 2015 roku. W tym samym roku ankieta przeprowadzona przez Centrum ds. Informacji i Badań nad Uczestnictwem w Badaniach Klinicznych (Center for Information and Study on Clinical Research Participation - CISCRP) wykazała, że 98% uczestników badań klinicznych brałoby pod uwagę wzięcie udziału w innym badaniu klinicznym. Ponadto 92% zapytanych, uważało, że ich doświadczenie w badaniach klinicznych spełniło lub przekroczyło ich oczekiwania.